A Zsinati Tanács megválasztotta a Jövőkép Bizottság tagjait

2012. február 22., címkék: erdélyi gyülekezet, 2012, ejb, sdg konferenciatelep, zsinati tanács, jövőkép bizottság

A balatonszárszói rendkívüli zsinati ülés eredményeinek feldolgozására és továbbvitelére létrehozott testületbe hat zsinati bizottság elnökei mellett kilenc tagot választottak be. A Zsinati Tanács idei első, szerdai ülése döntött a balatonszárszói SDG-telep üzemeltetőjéről és az Erdélyi Gyülekezettel kötött együttműködési megállapodás felmondásáról.

A református fejedelem példája

2010. október 30., címkék: zalatnay istván, Bethlen-megemlékezés 2010, erdélyi gyülekezet, reménység szigete, vallási tolerancia, erdélyi református, bethlen gábor, Háttér, reformáció

„Bethlen Gábor nemcsak államférfi, nagy politikus, hanem az egyház történetének is fontos alakja” – állítja Zalatnay István, az Erdélyi Gyülekezet lelkésze.